ЗВІТУЄМО

РОБОТА "ВОГНИКА" у 2016-2017 н.р.
ПЕРШИЙ ЗБІРНИК УЧНІВСЬКИХ ВІРШІВ
Першого листопада відбулося І засідання Міського міжшкільного учнівського літературного об’єднання «Вогник», тема якого «Жовтий лист, гнаний вітром, пролітає повз мене…». Сьогодні у нас була нетрадиційна зустріч, бо ми "засідали" у гостях філологічного факультету МДПУ імені Б. Хмельницького, на базі якого функціонує літературний гурток «Поезія і Ми» під керівництвом доцента кафедри української мови Єрмоленко Світлани Іванівни.
Серед гостей були: голова ЛІТО ім. П.Ловецького Світлана Непомняща і його члени - Ганна Шевченко та Богдана Гайдучек. Вони декламували власні поезії на задану тематику. Також учнів та студентів привітала декан філологічного факультету Тетяна Василівна Коноваленко і побажала успіхів у подальшій співпраці.
Ні для кого не секрет, що цієї осені ЛІТО святкувало свою 85 річницю від Дня народження. Тож від імені Мелітопольської гімназії № 19 і філологічного факультету МДПУ ім. Б. Хмельницького ми привітали шановних гостей із цією знаменною датою. Побажали всім членам ЛІТО побільше вдалих і продуктивних днів, щоб їх супроводжувала удача і успіх, не покидали ентузіазм і сили, здоров'я, щастя, любові, сімейного достатку і, звичайно ж, ефективної роботи. Нехай ЛІТО процвітає!
На засіданні зауважили, що ми впевнено крокуємо до поставленої мети, організовуючи наші засідання вже не перший рік і сподіваємося, що співпраця із філологічним факультетом відкриє нові горизонти для наших школярів.
Постійну рубрику "Хочу поділитися..." відкрили студенти: заспівали авторську пісню, декламували улюблені власні поезії. А продовжили цей ланцюжок творчості наші школярі. Деякі їхні вірші Світлана Непомняща одразу брала для друку у газеті "Мелітополь літературний".
Наступне засідання у грудні! До зустрічі!
Ганна Шевченко, член ЛІТО ім. П. Ловецького
ІІІ засідання ММУЛО "Вогник" під назвою «Світова слава Шевченкова зpостає й шиpиться…». Почесною гостею була член ЛІТО імені П. Ловецького Ганна Шевченко. Їі присутність дуже символічна, адже Ганна Сергіївна пише вірші, картини, ще й прізвище має, як у нашого славетного Кобзаря. 
Метою березневого засіданн було удосконалити навички учнів систематизувати свої знання за періодами творчості Шевченка, перевірити глибину знань текстів, збагатити запас учнів поетовими творам різних періодів, розвивати гнучкість мислення, уважність, швидкість реакції, поширювати світогляд, викликати інтерес до постаті Кобзаря, до його творів, виховувати повагу до Тараса Шевченка. Тому при нагоді стала інтерактивна гра "Шевченкіана". Також діти дивилися відеоматеріали про світову велич письменника, яка визначається багатьма складниками: його місцем у світовому літературному процесі, впливом на читача та ходом історичних подій, внеском ідей і нових мистецьких засобів та скарбів у загальнолюдську культуру. Талант Шевченка, його допитливість, незвичайна любов до всього рідного, до свого пригнобленого народу, до своєї культури, що перебували тоді в московському ярмі, а також освіта, начитаність, праця над собою – все це було підставою для появи його геніальних творів. 
Т.Г.Шевченко силою свого полум’яного й мистецького слова, силою загальнолюдської правди переступив кордони рідної й дорогої України. Його твори відразу пробили мур байдужості та ворожості до українського слова, піднесли нашу мову й літературу на нечувану височінь.
Традиційно, наприкінці засідання рубрика "Хочу поділитися..." озвучила парад учнівських поезій про весну, матінку-Україну і Т.Г. Шевченка.
IV засідання
   
РОБОТА "ВОГНИКА" у 2015-2016 н.р.
IV засідання
Ще один навчальний рік добігає кінця...Але ми не сумуємо, бо добре постаралися і нам є, чим поділитися, чим похизуватися, але і є, над чим працювати далі.
Останнє засідання Міського міжшкільного учнівського літературного об'єднання "Вогник" (19 травня) надало можливість підвести підсумки. Обдаровані діти – майбутній цвіт нації, інтелектуальна еліта, гордість, честь України, її світовий авторитет. Недарма видатні діячі нашої держави надавали виняткового значення формуванню розумового потенціалу українського громадянства, вважаючи, що тільки еліта може просувати суспільство й державу до висот досконалості. І наше (учительське) завдання полягає в тому, щоб дбайливо плекати таланти, починаючи з найменших літ.
Протягом 2015-2016 н.р. учні з різних шкіл збиралися на базі Мелітопольської гімназії №19, щоб поділитися власними віршами, отримати поради та рекомендації досвідчених поетів-наставників з ЛІТО імені П. Ловецького.
На четвертому (останньому) засіданні "Вогника" було представлено творчий звіт за рік у вигляді збірки учнівських поезій "Перли із глибин душі" (керівник-упорядник Лень М.А.). Протягом року ці вірші звучали у колі учасників об'єднання: викликали сміх і радість своєю дотепністю, можливо, якоюсь дитячістю, позитивом, казковістю або ж викликали сум, сльози своєю серйозністю, чуттєвістю, криками душі. Також заслуховували вірші вчителів-наставників. Діти творчо розвивалися протям року, а разом з ними і ми, адже недарма кажуть, що "учитель і учень ростуть разом". Чекаємо на новий навчальний рік, який подарує нам ще більше перлин! Бажаємо успіхів та натхнення на творчій літературній стежині!

 

ІІІ засідання
29 березня на базі Мелітопольської гімназії №19 відбулося ІІІ засідання Міського міжшкільного учнівського літературного об'єднання "Вогник" на тему "Вклонимося Кобзарю". Зібралися учні з різних шкіл міста, щоб поговорити про видатного українця Т.Г. Шевченка. Чи актуальні його твори сьогодні? Так, безумовно! Під час зустрічі ми відвідали віртуальні 3D музеї Кобзаря http://timso.koippo.kr.ua/hmura11/765-2/ . Постійна рубрика "Хочу поділитися..." озвучила патріотичні мотиви творчості поетів-початківців, які пестили слух усім присутнім. Головним гостем заходу була керівник Мелітопольського літературного об`єднання імені Павла Ловецького - С.В. Непомняща. Вона принесла чергові випуски газети "Мелітополь літературний" і подарувала дітям. Наголосила на тому, що їм треба друкувати власні вірші і активно долучатися до літературної діяльності, адже у більшості з них дуже добре виходить писати. Зачитала власне оповіданнячко.
Наступна зустріч запланована у травні. Чекаємо!




15 грудня і ІІ засідання ММУЛО "Вогник" 

Зігрій мене під час холодної зими,
Коли мені так холодно і сумно.
Прошу тебе, будь ласка, не жени.
Від завивань вітрів аж дурно.

Ти краще мені казку розкажи
Про ковдру білу, що накрила світ.
І радість днів зимових покажи,
Які лишають за собою слід.

Своїм ти словом грій мене,
Торкнись душі, пронизуй серце.
І днів вуаль холодних промайне.
Я відчиню коханню дверці.

Здається, вже й не холодно мені.
Гаряча кров по венах ллється.
Так хочеться подякувать тобі,
Душа з тобою в небо рветься.

                                  Лень Маргарита, 2015 р.






 

Знову розпочався рік новий: рік нових звершень, натхнення і душевних поривів, які наші юні обдарування викладуть на папері...

  




           



Знайомство з творчістю Олега Гончаренка
(грудень-2014)




Літературне кафе (травень - 2014)

        


  
  


Святкування 83 річниці ЛІТО ім. П. Ловецького

(вересень - 2014)








Немає коментарів:

Дописати коментар